Almost Jazz Accordion

Almost Jazz Accordion to połączenie akordeonu z kwartetem smyczkowym.

 

Pomysł projektu łączy zdolnego akordeonistę – studenta ostatniego roku na Akademii Sztuki i Kwartet Grodzki – szczeciński kwartet smyczkowy.

Inicjatorem jest Grzegorz Uran – akordeonista – który chciał zaprosić do udziału w swoim dyplomie magisterskim, szczecińskich muzyków grających w kwartecie smyczkowym i wykonać świetne, na wskroś rozrywkowe utwory współczesnych kompozytorów, łączące akordeon właśnie ze smyczkami.

I tak pierwsza próba wyłoniła charakter kompozycji Mikołaja Majkusiaka oraz Cezarego Paciorka (bohaterów muzyki akordeonowej) jako dynamiczny, żywiołowy, jazzowo – rozrywkowy oraz dała pomysł na nazwę dla zespołu – Almost Jazz Accordion.

Okazało się że współczesna muzyka na akordeon i kwartet smyczkowy niesie potężną dawkę muzycznych emocji i bardzo rozbudzająca wyobraźnie słuchacza!

Do godzinnego programu koncertu dołącza nieśmiertelny Astor Piazzolla, ale w nowej zaskakującej, lekko jazzowej odsłonie, w aranżacjach stworzonych specjalnie dla kwintetu przez Grzegorza Urana oraz Damiana Krajkę.