Oferta Ślubna

Momenty, w których może zabrzmieć muzyka podczas ślubu kościelnego:

 

1. Przed wejściem Pary Młodej – ciche tło muzyczne, podczas gdy w kościele zbierają się goście (kilka utworów, zaczynamy najczęściej 10 minut przed mszą)

 

2. Wejście Pary Młodej

 

3. Zakładanie obrączek – ciche tło muzyczne podczas deklaracji „przyjmij tę obrączkę na znak…”, które kończy się głośnym refrenem kiedy obrączki są już na palcach a Para Młoda się całuje (najczęściej towarzyszą temu brawa)

 

4. Ofiarowanie

 

5. Komunia święta wraz z dziękczynieniem (najczęściej dwa utwory następujące po sobie płynnie)

 

6. Podpisy dokumentów (jeśli są podczas mszy a nie przed nią)

 

7. Modlitwa na zakończenie – po błogosławieństwie Młodzi klękają na chwile przed wyjściem, ksiądz wychodzi (krótki fragment spokojnej muzyki do przygotowania się do wyjścia)

 

8. Wyjście Pary Młodej z kościoła

 

9. Konfetti – składanie życzeń przed kościołem lub na sali weselnej (dodatkowo płatne)

Ślub cywilny trwa krócej od ślubu kościelnego

(10-15 min ceremonia + 15-30 min. składanie życzeń)

 

Momenty, podczas których może zabrzmieć muzyka to:

 

1. Kilka minut przed rozpoczęciem ceremonii, podczas zbierania się gości

 

2. Wejście Pary Młodej

 

3. Cicha muzyka w tle nakładania przez małżonków obrączek

 

4. Podpisywanie Aktu Małżeństwa przez Parę Młodą oraz świadków

 

5. Wyjście Pary Młodej

 

6. Składanie życzeń

INSTRUMENTALIŚCI I ZESPOŁY

WOKALIŚCI

Wybierając wokalistę weź pod uwagę z jakiego rejonu pochodzi:

OFERTA OPRAWY MUZYCZNEJ PODCZAS CEREMONII ŚLUBNEJ

 

 

  • Koszt od 2022 roku to 400zł lub więcej za jednego muzyka plus koszt dojazdu (1km=2zł); koszty rosną jeśli ceremonia jest dalej.

Warto wiedzieć, że płacą Państwo za nasz profesjonalizm, czyli, że podczas waszej ceremonii zagrają profesjonalni, wykształceni i doświadczeni muzycy a wy będziecie o wszystkim poinformowani na czas. Dodatkowo będzie nam bardzo miło jeżeli weźmiecie pod uwagę, że uczciwie działamy od 10 lat, odprowadzamy podatki, zatrudniamy muzyków na umowę, pokazujemy się na targach, rozpisujemy nowe nuty, wspieramy akcje charytatywne a przede wszystkim dbamy aby dla nas, jak i dla Was, grali naprawdę najlepsi 🙂

 

  • Na każdą ceremonię można dowolnie wybrać skład, opierając się na bazie muzyków, którą posiadamy na stronie. Każdy muzyk ma tutaj swoją podstronę z opisem, repertuarem i demo.

Dobierając muzyków na ceremonię kościelną warto pamiętać, że bazę stanowi organista, do tego najchętniej Pary dobierają wokal i instrument lub duet albo trio. Organista jest odpowiedzialny za części stałe mszy a pozostali muzycy za części zmienne. Na ceremonii cywilnej w plenerze nie sprawdzi się pojedynczy instrument, musi być co najmniej duet, jeśli jeden z instrumentów będzie harmoniczny a drugi melodyczny np.: saksofon z fortepianem, natomiast jeśli lubicie instrumenty smyczkowe, które są melodyczne, to najlepiej zabrzmi trio lub kwartet smyczkowy.

 

  • W trakcie ceremonii gramy od kilku do kilkunastu utworów. Przykładowy przebieg muzyczny ceremonii zarówno cywilnej jak i kościelnej, znajduje się na stronie.

Repertuar mogą Państwo wybrać z podstron muzyków; mogą Państwo dopasować każdy utwór pod każdy moment ceremonii lub pozostawić dobór repertuaru nam lub – tak najczęściej wybierają narzeczeni – wybrać jeden lub dwa ulubione utwory a resztę pozwolić dopasować muzykom.

 

  • Aby zarezerwować termin trzeba podpisać umowę a także zapłacić zadatek w wysokości 100zł.

Od nas dostają Państwo pusty blankiet, który Państwo wypełniają a potem przesyłają skan (nie zdjęcie) do nas do ewentualnego uzupełnienia i podpisania. W umowie można wybrać formę płatności pozostałej kwoty – gotówką lub przelewem w widełkach czasowych. Oczywiście możemy też dokonać tych wszystkich formalności w trakcie spotkania, na które serdecznie zapraszamy. W razie potrzeby spotkanie czy korespondencja może odbywać się w języku angielskim.

KILKA SPRAW O KTÓRE MŁODZI MUSZĄ ZADBAĆ

 

 

ceremonia kościelna

  1. Zgodę na wybrany repertuar w przypadku ślubu kościelnego musi wyrazić ksiądz lub organista. Najlepiej zorientować się czy dana parafia jest konserwatywna czy liberalna na samym początku i zaproponować, co chcielibyście usłyszeć.
  2. Muzycy najczęściej grają z chóru, bo tam mają najlepszy kontakt z organistą. Jeśli chcecie, żeby zagrali na dole, prosimy uzgodnić to z księdzem i pamiętać, aby przygotować przystrojone krzesła (ustalić z dekoratorką).
  3. Warto ustalić w jakim stanie są kościelne organy, bo w razie potrzeby nasz organista może przywieść swój instrument elektroniczny.
  4. Muzycy potrzebują dostępu do kościoła pół godziny przed ceremonią, aby się spokojnie rozłożyć i przygotować – kościół najczęściej otwiera ksiądz, organista lub kościelny, który musi wiedzieć obecności osób trzecich.
  5. W przypadku wybrania wokalistki, warto dowiedzieć się czy może ona skorzystać z ewentualnego nagłośnienia czy musi mieć swoje.
  6. Jeśli po ceremonii następuje oprawa muzyczna podczas składania życzeń, również potrzebne będą krzesła dla muzyków a także wcześniejsze wskazanie miejsca gdzie usiądą.

 

 

ceremonia cywilna

  1. Najważniejszą kwestią jest pogoda. Instrumenty są bardzo wrażliwe na warunki atmosferyczne, nie mogą być wystawiane na słońce, ani na deszcz. Zawsze w plenerze muszą znaleźć miejsce w cieniu lub pod dachem. 
  2. Usadzenie muzyków jest ważne pod kątem ceremonii ale też miejsca składania życzeń, czyli wybierając miejsce pomyślcie, aby było dobrze słychać muzykę przez cały czas.
  3. Warto wskazać muzykom miejsce do pozostawienia futerałów i toreb.
  4. Jeśli wybiorą Państwo instrument, który wymaga nagłośnienia, warto ustalić z managerem domu weselnego miejsce podpięcia prądu i przedłużacz.
  5. Pamiętajcie o przystrojeniu krzeseł dla muzyków i aranżacji miejsca tak, aby całość wyglądało także dobrze na zdjęciach.
  6. Dobrze wcześniej przemyśleć trasę dojścia do stołu urzędnika, aby była nie za krótka oraz ustalić sygnał, kiedy młodzi ruszają razem z muzyką.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 

 

1.Kiedy ustalamy repertuar?

Repertuar ustalamy po podpisaniu umowy, najpóźniej na tydzień przed ceremonią. Pamiętajmy, że zgodę na wybrany repertuar musi wyrazić ksiądz.

2.Co z życzeniami przed kościołem w razie niepogody?

Muzycy w razie brzydkiej pogody jadą w miejsce gdzie odbywa się wesele i tam grają podczas składania życzeń przez gości. Nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami.

3.Co jeśli w kościele nie ma działających organów?

Nasi muzycy posiadają instrumenty elektryczne, które z powodzeniem zastąpią kościelne organy.

4. Czy potrzebne jest nagłośnienie?

Jeśli jest organista i wokalistka to tak. Bardzo chętnie muzycy skorzystają z nagłośnienia kościelnego (bo kolumna jest po prostu ciężka) ale jeśli nie ma takiego w kościele, to będą mieli swoje.

Przy ceremonii w plenerze nagłośnienia potrzebować będzie tylko elektryczne pianino lub gitara – jeśli wybierzecie taki instrument, potrzebny będzie dostęp do prądu, bo nagłośnienie muzycy mają swoje.

5. W jaki sposób zarezerwować termin?

Pierwszą rzeczą jest wybór muzyków. Kiedy wybierzecie konkretnie wymarzony skład, my sprawdzamy dostępność i jeśli muzycy będą mieli termin wolny a wy będziecie zdecydowani to podpisujemy umowę. Pobieramy także zadatek przelewem na konto, przy którym prosimy zwrócić szczególną uwagę na tytuł, w którym znajdzie się dobra data oraz nazwisko i miejsce ceremonii. Od tego momentu mamy Was w naszym kalendarzu 😉

6. Co w razie choroby? Czy nie zostawicie nas na lodzie?

W razie choroby danego muzyka zawsze organizujemy zastępstwo i informujemy Was o tym na bieżąco. O jakichkolwiek trudnościach z dojazdem i innych nadzwyczajnych sytuacjach również Was informujemy i razem układamy plan działania. Zawsze prosimy w mailu o kontakt telefoniczny do osoby decyzyjnej w dniu ślubu.

7. Czy może wystąpić z muzykami przyjaciółka/ciocia/ktoś znajomy?

Tylko w przypadku, kiedy ma wykształcenie muzyczne lub doświadczenie. Nie akompaniujemy dzieciom ani amatorom, którzy ładnie śpiewają, ponieważ efekt jest kiepski a współpraca trudna. Jeśli chcecie, żeby to naprawdę dobrze brzmiało, warto zostawić decyzję nam.

8. Czy powinniśmy się przypomnieć przez ślubem?

Tak. Choć zawsze dzwonimy kilka dni wcześniej, pytając czy się nie zmieniła godzina lub miejsce, to „strzeżonego Pan Bóg strzeże”. Kontakt przypominający z informacją czy coś ewentualnie się zmieniło, dopięcie ostatnich szczegółów, zawsze jest miły i uspakajający i dla Was i dla nas.

9.Co z przełożeniem terminu lub rezygnacją?

Przełożenie terminu wiąże się jedynie z informacją, która wprowadzamy sobie w umowę, oraz ponownym zarezerwowaniem muzyków na nowy termin. Jeśli już jest zajęty, to zawsze ustalamy wspólnie zastępstwo. Rezygnacja wiąże się z przepadnięciem kwoty zadatku czyli 100zł. Jeśli odwołacie termin w ostatniej chwili (30 i mniej dni przed wydarzeniem) zostaniecie obciążeni pełną kwotą (na szczęście jeszcze nam się to nie zdarzyło).